Dışişleri Bakanlığından Mansur Yavaş Ve Meral Akşener İçin Çin'e Rota!

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara büyükelçiliği, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile iyi parti Genel Başkanı Meral Akşener'in barın kentinde katliam yapıldığına yönelik çeşitli paylaşımlarına tepki göstermişti.

Dışişleri Bakanlığından Mansur Yavaş Ve Meral Akşener İçin Çin'e Rota!

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara büyükelçiliği, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile iyi parti Genel Başkanı Meral Akşener'in barın kentinde katliam yapıldığına yönelik çeşitli paylaşımlarına tepki göstermişti. Çin'in Ankara büyükelçisi, yavaş ile akşener'i hedef alan paylaşımlar sebebiyle dışişleri bakanlığı'na çağrıldı.

İyi Parti Lideri Meral Akşener'in Paylaşımı Şöyle;

Barın Katliamı'nda Çin esareti ne boyun eğmeyen Doğu Türkistan'da soydaşlarımızı, şehadetlerininin yıldönümünde rahmetle anıyorum! Esaret altındaki soydaşlarımızın unutmayacak, uğramış odakları zulümlere sessiz kalmayacağız, Doğu Türkistan Bir gün mutlaka bağımsız olacak! Şeklinde ifadeleri kullanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Paylaşmış Şöyle:

Doğu Türkistan'da yaşanan katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hala ilk günkü gibi hissediyoruz. Barın şehitlerini rahmetle anıyorum.

Haklı Karşılık Verme Hakkını Saklı Tutmaktadır

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara büyükelçiliği, yapmış olduğu Açıklama ile Meral Akşener ile Mansur Yavaş'a cevap vermişti. Twitter hesabından yapılan açıklamada; Akşener ile Mansur Yavaş'ın sosyal medya hesapları etiketlenerek, Uygur özerk Bölgesi, için toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilir ve tartışılmaz bir gerçektir. Çin tarafı, herhangi bir kişi ya da gücün Çin'in egemenliğine ve toprak bütünlüğünü herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınar, Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır." şeklinde ifadeler kullanmıştı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER