Emekli Amiralleri Yayımladığı Bildirinin İmzacısı İYİ PARTİ Yöneticisi Mi?

Geçen gece yarısında 104 emekli amiral Montrö boğazlar Sözleşmesi’ni konu alan bir bildiri yayınlamasını tepkiler verilmeye devam edilirken, ortaya çok çarpıcı iddialar atıldı.

Emekli Amiralleri Yayımladığı Bildirinin İmzacısı İYİ PARTİ Yöneticisi Mi?

Geçen gece yarısında 104 emekli amiral Montrö boğazlar Sözleşmesi’ni konu alan bir bildiri yayınlamasını tepkiler verilmeye devam edilirken, ortaya çok çarpıcı iddialar atıldı. Bu bildiride bir numaralı imzacı olarak bulunan emekli amiral Ergun Mengin'in iyi parti yöneticilerinden biri olduğu ortaya çıktı. İyi parti lideri Meral Akşener ise, bildiriye tepki gösterip, "bu apaçık bir zevzeklik" şeklinde tepki göstermişti.

Bir gazetecinin haberine göre, 104 emekli amiralin açıklamasında bir numaralı imzası olarak bulunan emekli amiral Ergun Mengi ile alakalı dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Bir televizyon kanalında konuşan gazeteci, "iyi Parti'nin karşısına almış olduğu amiralleri bildirisi'nin bir numaralı imzası emekli amiral Ergün Mengi'ye aittir, mengi'nin iyi parti uluslararası siyasi kuruluşları ve stratejik analizler başkan yardımcısı ve" şeklinde konuşarak bir belge gösterdi.

Peki Şimdi Neler Olacak?

Durum böyle olurken iyi parti liderliği Meral Akşener’in konu ile ilgili neler söyleyeceği şimdi de merak edilmeye başlandı. Bilakis Meral Akşener, yapmış olduğu açıklamada 104 emekli amiral montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili yayınlamış oldukları bildiriye "zevzeklik" şeklinde tepki göstermişti. Eğer ki yukarıda bahsi geçen gazetecinin ortaya atmış olduğu iddia doğru ise o zaman Meral akşener'in bu konu ile ilgili yapacağı açıklamalar son derece önemli olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER