Gergerlioğlu: Sabırlı, adaletli ve vicdanlıyız

Milletvekilliği düşürülen ve ardından tutuklanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından mesaj yayımladı.

Gergerlioğlu: Sabırlı, adaletli ve vicdanlıyız

Milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun mesajları Twitter hesabından yayımlandı.

Gergerlioğlu, “Benim için kaygılanmayın. Dimdik ayaktayım, moralim çok iyi. Size güzel enerjilerimi gönderiyorum. Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım. Alnım açık, başım dik. Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var. Ruhumu, aşkımı ve şevkimi hapsedemezsiniz ki! Biz zindanda da olsak milletin vekiliyiz. Susmayacağım, diz çökmeyeceğim. Yeter ki azmimiz olsun. Oğlum Salih, ben arabaya zorbalıkla bindirilirken ‘Baba merak etme, yolunu sürdüreceğiz’ dedi. Bu yetti bana. Onlar zalim ve zorbalar ama biz de sabırlı, adaletli ve vicdanlıyız. Boğaziçili bir kardeşimin ajandasına yazıyorum burada. ‘Cezaevinde bizi anarsınız’ demişti. Adeta kalbini hediye etmişti. Defter küçük ama manevi değeri paha biçilmez. Ben aslında bu mücadelede bir neferim. Benim üzerimden yaymaya çalıştıkları korku düzeni daha önceden nasıl bu halkın güçlü iradesine tosladıysa şimdi de aynı şekilde bu halkın vicdanına yenilecektir. Moral bozmak yok” dedi.

Gergerlioğlu’nun "Benim için hiç kaygılanmayın. Dimdik ayaktayım, moralim çok iyi, size enerji vereyim" el yazılı notu da paylaşıldı.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER