İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kastamonu'da Askere Seslendi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kastamonu 31. dönem jandarma uzman erbaş komando Temel Kursu Mezuniyet töreninde eğitimleri tamamlanan komandolara Seslendi: konuşmasında jandarmanın önemine değinen Soylu, rehavet bizim düşmanımız.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kastamonu'da Askere Seslendi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kastamonu 31. dönem jandarma uzman erbaş komando Temel Kursu Mezuniyet töreninde eğitimleri tamamlanan komandolara Seslendi: konuşmasında jandarmanın önemine değinen Soylu, rehavet bizim düşmanımız. Terör örgütlerinden daha büyük düşmanımızdır şekilde konuştu.

Onlar Artık Bizim Evlatlarımız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "kıymetli arkadaşlar bütün bunları çıktığınız yolu tarif etmek amacıyla anlattım. Burada verilen emeğin ne için olduğunu, ne olduğunu, gayretini ne için olduğunu anlamanız için anlatılmakta aileleriniz sizin için çok emek verdi. Allah onlardan razı olsun. Bugün ne yazık ki Hepsi Burada değiller. Salgın tedbirleri nedeniyle kasıtlı bir şekilde yalnızca dereceye giren evlatlarımızın aileleri ile buradayız. Bizim bağımız Gönül Bahadır, onları şu anda bulundukları yerlerde sizin şurada duyduğunuz heyecanı, görev aşkını, vazife Aşkın hissediyorlar. Size dua ediyorlar. Sizin için gözleri parlıyor.

Bu Çocukların En Büyük Amirleri Sizlersiniz

Ailelere, "Bu çocukların en büyük rehberi, en büyük amirleri sizlersiniz" şeklinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "en büyük yardımcıları, destekçileri, yol göstericileri sizlersiniz. Onlar ve Bizler de sizlerin rehberliğinize, dualarınıza muhtacız. İnşallah hep beraber bu çocuklarımızın daha büyük sevinçlerini ve gururlarını görmeyi Cenabı Allah bizlere nasip etsin. Allah sizden tekrar razı olsun" şeklinde konuştu.

Rehavete kapılmak Bizler açısından düşmandan çok daha büyük düşmandır, şeklinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törenin sonrasında 1.olan uzman erbaşlara ve astsubaylara plaketlerini dağıtı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER