İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Montrö Bildirisi Üzerinden CHP'ye Yüklendi

İçişleri Bakanı Süleyman soylu, 104 emekli amiralin Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlama larının hemen akabinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında soruşturma açıldığını ve bildiride imzası bulunan emekli Amirallerin parti üyelikleri ile alakalı konuşan soylu, o gece sabaha kadar uyumadık, irtibatları ortaya çıkardık.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Montrö Bildirisi Üzerinden CHP'ye Yüklendi

İçişleri Bakanı Süleyman soylu, 104 emekli amiralin Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlama larının hemen akabinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında soruşturma açıldığını ve bildiride imzası bulunan emekli Amirallerin parti üyelikleri ile alakalı konuşan soylu, o gece sabaha kadar uyumadık, irtibatları ortaya çıkardık. Son 30 gün içerisinde hangi siyasi parti ile irtibat kurdukları çok açık ve net bir şekilde ortadadır şeklinde konuştu.

CHP Siyasi Operasyon Merkezi Olmuştur

Hiçbir siyasi operasyon merkezi olamayan darbe olamaz, hemen çıkarırsınız ya da sonra çıkarsınız fakat darbelerin işbirliği içerisinde oldukları siyasi operasyon merkezleri vardır. 1960 senesinde meydana gelen darbenin de siyasi operasyon merkezi CHP. Bizatihi İsmet İnönü' dür. Buna itiraz edecek olanlar varsa kendi genel sekreterlerinin, milletvekillerinin anı kitaplarına baksınlar.

Darbeyi İşaret Eden Bir Bildiridir

Böyle bir tabloyu yorumlamak bizim için bir sorumluluk gerektiriyor ve vatandaşlarımıza gerçekleri anlatmamız icab ediyor. Kendi amirallik sıfatlarını kullanarak gece yarısı yapılan bildiri "darbeyi işaret eden" bir bilgilidir. Bildiride ise vesayetin izleri mevcut.

Soylu, CHP Seçmenine Seslendi!

Özellikle de şunu ifade etmek istiyorum ki CHP'li seçmenlere de aynı şeyi söylemek isterim; darbenin kaybedeni, Türkiye, millet, siyaset, siyasi partiler ve demokrasidir. Eğer darbe bu kadar kaybettiriyorsa, bunu yalnızca Türkiye'nin ekonomisine, umuduna, geleceğine dair bir kayıp ortaya kaymıyor. CHP'li vekiller buna nasıl imza atar? Bizi eleştirebilir, icraatleri beğenmeyebilirsiniz ancak her yerinde darbe iması olan bir bildirinin altına nasıl imza atarsanız? şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER