İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul'a Yaz'ın Başlıyoruz Diyen Erdoğan'a Videolu Cevap Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük millet meclisi'nde partisi'nin grup toplantısında "Kanal İstanbul ile alakalı hazırlıklarımızı tamamladık.

İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul'a Yaz'ın Başlıyoruz Diyen Erdoğan'a Videolu Cevap Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük millet meclisi'nde partisi'nin grup toplantısında "Kanal İstanbul ile alakalı hazırlıklarımızı tamamladık. İsterseniz istemesenizde başlıyoruz. Temeli yazın atacağız şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem imamoğlu'ndan videolu cevap geldi. İmamoğlu," pek çok şeyde bazen tek bir insanın karar almaya çalıştığı modellerin ötesinde, hakla inatlaşarak proje geliştirmeye dönük hamleler yapmaya çalışan anlayışın tam tersine, demokrasinin katılımcılık modelini en üst seviyeye taşıma anlayışı içinde yol yürüyoruz. "Şeklinde konuştu.

Hesap Vermekle Yükümlüyüz

Yönetim felsefelerinin "hesap verilebilirlik" temeli olduğunun altını çizen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, "biz, seçilerek geldik. Görev süremiz boyunca da başta halkımıza ve kamunun diğer denetçi kurumlarına hesap vermekle mükellefiz." Şeklinde konuştu.

Herkesin İçinde Olduğu Model İle Başarılı Yönetebiliriz

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Bu anlayış ile kamuoyunun karşısına çıkıp, her altı ayda bir hesap verdiklerini dile getirdi. İstanbul kentinin, hiçbir hususunun vatandaştan uzak olmasına asla tahammülümüz yok şeklinde konuşan İmamoğlu Daha sonrasında ise her konunun İstanbul halkı ile paylaşılmasının şart olduğunu düşünüyorum. Dedi.

AK parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu arasında Kanal İstanbul konusu ile ilgili sıklıkla tartışma niteliğinde konuşmaları da toplantılar gerçekleştiriliyor. Bakalım yaz aylarının gelmesi ile beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylemiş olduğu gibi kanal İstanbul'a başlanıp proje bitirilecek mi? Muhalefet kesiminin buna vereceği cevap bundan sonra nasıl bir şekil alacak hep birlikte bekleyip görmek lazım..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER