İstanbul Sözleşmesi Feshedildi Şimdi İse Gözler 6284'te!

Bilindiği gibi Türkiye'nin bundan seneler önce dahil olduğu İstanbul sözleşmesi ani bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile feshedildi ve Türkiye bu anlaşmadan Vazgeçti.

İstanbul Sözleşmesi Feshedildi Şimdi İse Gözler 6284'te!

Bilindiği gibi Türkiye'nin bundan seneler önce dahil olduğu İstanbul sözleşmesi ani bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile feshedildi ve Türkiye bu anlaşmadan Vazgeçti. Peki şimdi neler olacak? 6284 sayılı kanunun akıbeti ne olacak? Tüm Bu soruların cevapları ve çok daha fazlası bu makalede…

Türkiye'nin İstanbul sözleşmesinden vazgeçme kararının sonrasında; kadına yönelik ayrımcılık, taciz ve şiddeti ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan 6284 sayılı kanun gündeme geldi.

Hukukçular, sözleşmenin feshedilmesi sürecini, sürecin bundan sonra nasıl bir işleyiş göstereceğini değerlendirdi.

Avukat Devrim Nur Kayabalı ile Avukat Begüm Gürel, bir YouTube kanalında yapmış oldukları açıklamalarda; sözleşmenin feshedilmesinin dünyadaki yanıklarına değildi. Gürel ise iç sözleşmenin iş hukuku yansıması olan 6284 sayılı kanun ile alakalı, 6284 sayılı yasa cezalandırmıyordu. Koruma ve önlemeye yönelikti. Siz mahkeme kararına uymazsanız cezalandırılıyordunuz. Anlatmak istedik ve fakat anlatamadık. Yasa 'şeytan yasa' olarak adlandırıldı. Dedi.

Diğer taraftan İstanbul sözleşmesinin feshedilmesinin hemen akabinde kadın dernekleri başta olmak üzere muhalefet kesimi bu sözleşmenin feshedilmesine çok sert Tepki göstermeye devam ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu konunun yansımalarına şahitlik edeceğiz. Ama Onun öncesinde ise yeni Ankara sözleşmesinin detayları ve Kadınlara yönelik neler getireceği ile ilgili merak edilen ne varsa önümüzdeki günlerde bu satırlardan okuyabilirsiniz...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22