İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Grubunun Toplantısında Neler Söyledi?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Partisi'nin grup toplantısında kürsüye çıktı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Grubunun Toplantısında Neler Söyledi?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Partisi'nin grup toplantısında kürsüye çıktı.

Konuşmasına Nevruz Bayramı'nı kutlayarak başlangıç yapan iyi parti lideri Akşener, İstanbul sözleşmesinin feshedilmesi ve Merkez Bankası başkanının değiştirilmesini çok sert sözlerle eleştirdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral akşener'in Konuşmasından Satır Başları:

  • Baharın gelmesini müjdeleyicisi olan nevruzun gelmesi ile beraber Nevruz Bayramı'nı kutlayarak sözlerine başladı
  • Ergenekon'dan çıkışı, Türk'ün Demir dağları delen, O büyük kararlılığını simgeler. Bu vesile ile bir kez daha buradan nevruzun zor zamanlardan geçen, çeşitli problemlerle uğraşan Aziz milletimize, huzur, mutluluk, refah getirmesini diliyorum dedi.
  • Türkiye, bir yönetim krizi ile karşı karşıyadır. Şeklinde konuşan iyi parti lideri Meral Akşener, Türkiye; hukuksuzluk ile adaletsizlik ile karşı karşıyadır. Türkiye, milli iradeye yapılan saygısızlıklar ile karşı karşıyadır. Şeklinde konuştu.
  • Devleti, Gelin ile görümce ve damatlar açısından makam kapısı gördüklerini biliyorduk. Devletin malını Deniz, Yemeyeni de keriz gördüklerini de biliyorduk.
  • Fakat bugün artık öyle bir noktaya geldiler ki; devletmiş, anayasaymış, kanunmuş, artık hepsinin önemi yok artık, kendilerini, Saray sefasını Öyle kaptırdılar ki millet iradesini umursayan, Memleketim geleceğini düşünen kalmadı artık.
  • Anayasamız diyor ki; 'anayasada, Kanun ile düzenlenmesi öngörülen konularda bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkarılamaz. Kanunda açıkça düzenlenen konularda bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkarılamaz.'

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22