MHP Kocaeli İl Binasına "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" Afişi Asılmıştı, MHP'den Cevap Geldi!

Bilindiği gibi Türkiye Geçtiğimiz günlerde bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul sözleşmesinden geri çekilmişti.

MHP Kocaeli İl Binasına "İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" Afişi Asılmıştı, MHP'den Cevap Geldi!

Bilindiği gibi Türkiye Geçtiğimiz günlerde bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul sözleşmesinden geri çekilmişti. Bunun tartışmaları devam ederken, Cumhur ittifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul sözleşmesi ile ilgili söylemiş olduğu sözler henüz unutulmamışken, disk metal Sen şubesinin MHP Kocaeli İl Binası ile aynı yerde bulunduğu alana "İstanbul sözleşmesi yaşatır" afişi asılmıştı. Durumun böyle olmasının sonunda Milliyetçi Hareket Partisi'nin konu ile ilgili nasıl bir tepki vereceği merak edilmeye başlanmıştı.

MHP'den Cevap Geldi!

MHP Kocaeli İl Teşkilatı, birleşik metal-iş tarafından atılmış olan "İstanbul sözleşmesi yaşatır" afişinin hemen yanına Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin "İstanbul Sözleşmesi'nin bir maddesini bile okumayanların, bu tahrik ve tahrip dilin hesaplanması acıklı ve ahlaksız bir halin varlığı olmuştur. Bu vahim delildir, vahim bir işarettir." Sözlerinin bulunduğu afişi astı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Sözleşmesinin Feshedilmesine Destek Olmuştu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Geçtiğimiz günlerde İstanbul sözleşmesinin feshedilmesine yerinde bir karar olduğunu açıklamıştı.

Muhalefet kesimi, İstanbul Sözleşmesi'nin bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile fethedilmesinin doğru olmadığı, uluslararası sözleşmelerin ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden çıkacak bir karar ile değiştirilebileceğini vurgularken, Cumhur ittifakının İstanbul sözleşmesinin feshedilmesine destek olması ise muhalefet ve iktidar grubu arasında tartışmaların meydana gelmesine sebep olmuştur.

İstanbul sözleşmesi tartışmaları uzun bir süre daha Türkiye gündemini meşgul edecek gibi görünüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER