Mısırla Diplomatik Temas Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı.

Mısırla Diplomatik Temas Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı. Mısır ile başlatılmış olan diplomatik görüşmeler ile alakalı ilk değerlendirmeleri yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ile ortak tatbikat yapan Suudi Arabistan yönetimine de dikkat çeken bir sürü mesaj verdi. Erdoğan, kademeli bir şekilde gerçekleştirilen ve geçiş yapılan normalleşme sürecine değindi,

 Alınan kararların daha uygulamaya devam edeceğini kaydetti,

son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında Özellikle de çok önemli konulara değindi. Mutasyonlu virüs yayılımı bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de böyle bir problemin olduğuna değinen Erdoğan Özellikle de kademeli bir şekilde normalleşme adımları atılmaya devam edecek.

Bu nedenle şartları zorlandıklarını dile getirdi. Alınan kararların arkasında durma gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özellikle de şimdi hem de ikinci bir paketin gelmesi söz konusu olabilir bu nedenle Eğer ki mutabık kalınması durumunda 50 milyon daha Çin'den aşı alınabileceğini kaydetti.

Mısırla Görüşmeler!

Mısır ile istihbari ve Ekonomik İşbirliği zaten sürüyor. En üst düzey değil de bir tık daha altında devam ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gönül ister ki Mısır ile olan bu süreci çok daha güçlü bir biçimde devam ettirelim. Bu nedenle de yapılan bu istihbari ve diplomatik başta olmak üzere siyasi görüşmeler neticeye verici olduktan sonra biz bunu çok daha ileri bir kademeye taşıyacağız. Mısır halkını, Yunanistan'ın yanına yerleştirmek söz konusu değildir. Olması gereken yerde görmek isteriz. Hatta daha da ileri gidiyorum. Suudi Arabistan'ın şu anda Yunanistan ile ortak tatbikata girmesi bile bizi üzmüştür. Burada yine Suudi Arabistan yetkilileri de ayrıca görüşeceğiz. Bu Böyle olmamalıydı, olmamalıdır diye düşünüyoruz. Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22