Montrö Bildirisine İmza Atan 104 Emekli Amiralin Lojman Ve Koruma Haklarının İptaline Karar Verildi!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlayan 104 emekli Amiral ve Koruma hakları iptal edildi.

Montrö Bildirisine İmza Atan 104 Emekli Amiralin Lojman Ve Koruma Haklarının İptaline Karar Verildi!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlayan 104 emekli Amiral ve Koruma hakları iptal edildi. Soruşturma kapsamında sabah bildiriyi hazırlamış olduğu iddia edilen 10 Amiral gözaltına alınırken, 4 kişi ise yaş haddinden dolayı emniyete çağrıldı. 104 emekli amiralin cumartesi gecesi yayınlamış oldukları Montrö boğazlar sözleşmesi ile alakalı tepkiler devam ediyor. Bildiride ki dikkat çeken detaylar sonrasında ise dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı amiraller ile ilgili soruşturma açıldığını duyurmuştu.

10 Amiral Gözaltına Alındı!

Söz konusu bildiriyi, Türk Ceza kanununun 316. Maddesi bağlamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bildiriye öncülük eden isimleri tespit ettiği ve o isimlerin ifadeye çağrıldığı açıklanmıştı. Bu gelişmeler doğrultusunda Sabah saatlerinde imza atan amirallerden 10 tanesi gözaltına alınırken, yaş haddinden dolayı 3 gün içerisinde 4 emekli amiralin emniyete gelip ifade vermeleri tebligat olundu.

Lojman Ve Koruma Hakları İptal Edildi

Türk silahlı kuvvetleri'nde vazife yaptıktan sonra emekliye ayrılan general ve amirallerin lojman ve Koruma Hakları mevcuttur. Fakat cumartesi gecesi Montrö boğazlar sözleşmesi ile ilgili bildiriye imza attığı tespit edilen 10 kişi gözaltına alınırken, 4 kişinin emniyete gelmeleri ve ifade vermeleri talep edildiği, 104 emekli amiralin lojman ve koruma haklarının iptal edilmesine karar verildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER