Montrö Bildirisinin Dış Bağlantısını Yargı Ortaya Çıkaracak!

AK parti sözcüsü Ömer Çelik, MYK gönderimine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu.

Montrö Bildirisinin Dış Bağlantısını Yargı Ortaya Çıkaracak!

AK parti sözcüsü Ömer Çelik, MYK gönderimine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. 104 emekli Amiral tarafından gece yarısı yayınlanan bildirinin dış kaynaklı motivasyonumu var? Sorusuna Çelik "o bağlantıları var ise eğer bunu ortaya çıkaracak olan kurum yargıdır. Cumhuriyet başsavcısı bu toplantıların iç ve dış bağlantısı var mıdır? Motivasyon kaynağı kimdir? Elebaşı kimdir? savcı bunları sorgulanacaktır. Bu tip işlerin kesinlikle yurtdışı, yurtdışı bağlantısı da oluyor şeklinde konuştu.

AK parti sözcüsü Ömer Çelik, montrö bildirisi yayınlayan 104 emekli Amiral ile alakalı beştepe'deki değerlendirme toplantısının sonrasında başlayan AK parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Söz konusu bildirinin dış güçler tarafından tertip edilip edilmediği iddiasına ilişkin bu durumu ortaya çıkaracak olan merci siyaseti değil yargıdır. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı zaten konu ile ilgili soruşturma başlattığı ve dün 10 Amiral gözaltına alındı, yaş haddinden dolayı 4 Amiral Ankara emniyetine ifadeye çağrıldı. Artık bu olay bundan sonra yargıya intikal etti ve bundan sonra herhangi bir dış bağlantı ya da iç bağlantı var ise ya da 104 emekli amirali tertipleyen ya da yönlendiren herhangi bir elebaşı var mıdır yok mudur tüm Bu soruların cevaplarını ortaya çıkaracak olan kurumun yargı olduğuna dikkat çekti.

İfade Hürriyeti Yok

Bunun hiçbir tarafında fikir, ifade hürriyeti yok. Şahıslar zaten eleştirilerini ortaya koyuyorlar. Siz askeri sıfatları kullanarak, örgütlenerek bir gece yarısı geçmiş muhtıra üslubu ile bildiri yayınlayacaksınız. Kendisine saygısı olan hiç kimse buna inanmaz. Bununla kuvvetli bir mücadelenin sürmesi gerekir. Sivil toplum örgütleri başta olmak üzere siyasi partiler ile yargı organlarının tepki verilmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER