Son Anketlerde İYİ Parti MHP'yi 2'ye Katladı!

Avrasya Araştırma şirketi tarafından son seçim anketi yapıldı ve ortaya gerçekten de çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Son Anketlerde İYİ Parti MHP'yi 2'ye Katladı!

Avrasya Araştırma şirketi tarafından son seçim anketi yapıldı ve ortaya gerçekten de çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Avrasya araştırma şirketinin yapmış olduğu son ankete göre siyasi partilerin oy oranları şöyle:

  • AK Parti % 33.2
  • CHP %26.8
  • MHP % 6.9
  • Iyi Parti %13.8
  • HDP %9.7

Bir önceki Avrasya Araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre HDP'nin oyu yüzde 12 olarak açıklanmıştı fakat en son yapılan ankette ise HDP'nin baraj sınırında kaldığı görülüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'yi bu sonuçlar üzecek gibi görünüyor. Bahçeli'nin daha öncesinde ısmarlama ve ipotekli kamuoyu araştırma şirketleri şeklinde eleştirmiş olduğu anket şirketlerinden avrasya'nın araştırmasına göre iyi Parti'nin oy oranı MHP'nin oy oranlarını neredeyse ikiye katlıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Daha Önce Anket Şirketlerine "Şarlatan" Demişti

Daha öncesinde anket şirketlerini çok sert bir dille eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin, oyunu düşük gösterdikleri gerekçesiyle yerden yere vuran MHP Genel Başkanı Bahçeli, anket şirketlerine "Şarlatan" demişti. Bununla da yetinmeyen MHP lideri, "oy oranımızı az göstermek amacıyla kudurmuş gibi çalışan kokuşmuşlar" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

MHP-İYİ Parti Oy Değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin başına geçmek amacıyla hareket eden Meral akşener'in Parti'den İhraç edilmesi ve Daha sonrasında akşener'in kurmuş olduğu iyi Parti'nin gittiği her yerde iktidar bloğumu Özellikle de ekonomi politikaları üzerinden çok sert bir şekilde eleştirmesi iyi Parti'nin oylarında ciddi manada bir artış ortaya çıkardı.

İYİ Parti'nin oyları son yapılan anketlere göre MHP'nin oylarını ikiye katlıyor. Bu sonuçlara bakacak olan Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin nasıl bir yöntem izleyeceği ya da bu sonuçlara nasıl bir cevap vereceği ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22