Dünya Kupası Maçları 2 Yılda 1 Mi Yapılacak?

Fifanın futbol gelişim direktörü Arsene Wenger, İki Dünya Kupası arasındaki 4 yıllık zamanın çok uzun olduğunu ve takvimde değişiklik yapılması gerektiği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dünya Kupası Maçları 2 Yılda 1 Mi Yapılacak?

Fifanın futbol gelişim direktörü Arsene Wenger, İki Dünya Kupası arasındaki 4 yıllık zamanın çok uzun olduğunu ve takvimde değişiklik yapılması gerektiği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine FIFA başkanı infantino, Dünya Kupası maçlarının 2 yılda bir ve düzenlenmesi teklifinin masaya yatırılacağı ve daha iyi bir sistem amacıyla çalışılacağını dile getirdiği nokta infantino, Arsene Wenger iyi teklifi de dahil olmak üzere bütün öneri ve fikirleri dikkate almalıyız. Eğer mümkün ise daha iyisi açısından değişmeye çalışacağız şeklinde konuştu.

Dengenin Sağlanması Gerekir

Yeni tip covid 19 salgını ile beraber uluslararası maç takviminin tekrardan masaya yatırılması gerektiğini dile getiren infantino, Kulübü futbol ve milli takımlar arasında doğru dengeyi bulmak gerekir Bunun için Arsene Wenger in teklifi de dahil olmak üzere bütün öneri ve fikirleri dikkate almalıyız. Şekilde konuştu.

Daha İyisi İçin Çalışacağız

FIFA da hususun tartışılması gerektiğini dile getiren Başkan infantino, var olan durumdan kimsenin memnun olmadığı görünüyor. Arsene Wenger yalnızca teknik direktörü değil aynı zamanda gerçek bir futbol profesörü. Kesinlikle söyleyecek şeyleri vardır. Herkes ile konuşacağız ve önerileri göz önünde bulunduracak. Eğer mümkün ise daha iyisi Hatta en iyisi için çalışmaya devam edeceğiz şeklinde konuşan FIFA başkanı bundan sonraki süreç içerisinde 4 yılda bir yapılan Dünya Kupası maçlarının bundan sonraki süreç içerisinde iki yılda bir yapılması ile ilgili kararların meydana gelmesi durumunda bu satırlardan sizlere en güncel bilgileri vereceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER