İpekyolu Belediyesi sporcuları uzaktan eğitimle hazırlıyor

Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan sporculara uzaktan spor eğitimi veriliyor.

İpekyolu Belediyesi sporcuları uzaktan eğitimle hazırlıyor

İpekyolu Belediyesi'ne bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik spor akademisi açılmıştı. Açılan spor akademisinde profesyonel spor branşlarıyla ilgili eğitmenler tarafından 10 ile 14 yaş arasındaki çocuklara yönelik basketbol ve futbol eğitimi verilmeye başlamıştı.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi salgınının Türkiye'de de etkisini göstemesiyle birlikte 30 Kasım'da Cumhurbaşkanı tarafından yeni tedbirlere gidilmişti. İçişleri Bakanlığı'nın illere gönderdiği genelgeyle, sokak kısıtlamasına gidilmiş ve sosyal hayat ile ilgili birçok kısıtlama getirilmişti. Kısıtlamalar nedeniyle Van'da bulunan spor akademileri de faaliyetlere ara vermişti.

Kısıtlamalardan dolayı evlerde kalan sporcuların performans kaybetmemesi için İpekyolu Belediyesi tarafından bir takım program geliştirildi. İpekyolu Belediyesi bünyesindeki antrenörler pandemi nedeniyle dışarıya çıkamadıkları için hareketleri sınırlanmış, atletizm, futbol ve basketbol gibi branşlarda yaklaşık beş yüz sporcuya uzaktan eğitimle görüntülü olarak antrenman programı düzenlendi. Sporcular bu programla evlerinde uygulamalı olarak interaktif bir şekilde hem bedenen hem de ruhen zinde tutuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER