İspanya-Kosova Karşılaşmasında Küçük Harf Kriz Yaşandı!

Siyasi arenada meydana gelen gelişmeler spor dünyasına da yansıyor. 2022 Dünya Kupası elemeleri B grubunda İspanya'nın kosova'yı 3-1 yendiği maça "küçük harf krizi" yaşandı.

İspanya-Kosova Karşılaşmasında Küçük Harf Kriz Yaşandı!

Siyasi arenada meydana gelen gelişmeler spor dünyasına da yansıyor. 2022 Dünya Kupası elemeleri B grubunda İspanya'nın kosova'yı 3-1 yendiği maça "küçük harf krizi" yaşandı. Kosova'yı tanımayan devletler arasında bulunan İspanya, oynanan maçta büyük bir saygısızlık yaptı. Karşılaşmanın İspanya'daki resmi yayıncısı olan kanalın, Kosova'nın kısaltmasını "kos" şeklinde küçük harflerle yazması bütün dünya tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.

Kriz Çıktı!

Kosova'yı tanımayan devletler arasında İspanya'da yer alıyor. Fakat 2022 Dünya Kupası elemeleri B grubunda Kosova ile karşılaşan İspanya, kosova'yı 3-1 yendiği fakat bütün dünya atılan golleri değil de İspanya'nın, tanımadığı Kosova'nın adını küçük harflerle yazması dikkatleri çekti.

Federasyon Aynı Şeyi Maç Anonsunda Da Yaptı

Sosyal medya hesaplarında tepki çeken görüntünün sonrasında ise bir başka olay daha yaşandı. İspanyol Futbol Federasyonu'nun maç öncesinde yayınlanan anonsu görselinde de Kosova'nın adını küçük harflerle yazdığı öğrenildi.

Basın Toplantısında Da Gerginlik Yaşandı!

Maçın öncesinde düzenlenen ve Kosova teknik direktörü Bernard Challandes'in de bulunduğu basın toplantısında ise bir isim krizi yaşanmıştı. Kosova milli takımı ekibi ile Medya arasında "Kosova" ismini kullanmama sebebiyle meydana gelen gerginlik dikkatlerden kaçmadı. İspanyol muhabirin 'takım kocasına soruyorum' demesinin ardından mı Kosova teknik heyeti 'hangi takım hocası Lütfen söyler misiniz?' Diyerek ısrarcı oldu.

Barış'ın simgesi sporun, siyasi malzemelerden beslenmesi bütün dünya kamuoyunda büyük bir tepkiyle karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER