Yenitürk: Vanspor'a destek şarttır

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, yaptığı açıklamada Vanspor'un istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiğini ve çıkışını sürdürdüğünü ifade ederek, yıllardır özlem duyduğu 1. Lig yolundaki mücadelesinde takımı desteklemeye ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Yenitürk: Vanspor'a destek şarttır

Van'ın tek profesyonel futbol takımı olan Vanspor, 2. Lig'deki başarılı gidişatını sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta deplasmanda Etimesgut Belediyespor'u 2-0 mağlup eden kırmızı siyahlılar, maddi imkanların yetersiz olmasından dolayı destek bekliyor.

Konu ile ilgili konuşan Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, takıma destek çıkma zamanı olduğunu vurgulayarak, destek çağrısını yineledi.

Başkan Yenitürk, “Böylesi kritik bir maçta galibiyete imza atan teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Verdikleri mücadeleden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu galibiyeti de Van’ımıza ve taraftarlarımıza armağan ediyoruz. Etimesgut Belediyespor maçı hedefimiz açısından önemli bir maçtı. Kazanmamız gerekiyordu ve kazandık. Takımımız istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

"DESTEK ŞARTTIR"

Vanspor'un yıllarca özlemini duyduğu 1. Lig ve Süper Lig için çok çaba sarf edilerek hedefe ulaşma noktasında yakın olduklarını söyleyen Yenitürk, "Kalan son 3 maçımızı da kazanıp devreyi lider kapatmak için çalışacağız. Kentimizin yıllardır özlemini duyduğu 1. Lig mücadelemizde kenetlenme ve takımı destekleme zamanıdır. Hedefe kilitlenen bir takımımız var. İnşallah kent olarak takımımızın yanında durarak, destek verip, sahiplenerek bu sezon 1. Lig’i Van'a kazandıracağız. Takımımıza bu süreçte gerekli desteklerin en kısa sürede verileceğine inanıyoruz. Buraya kadar gelmişken, bu şansı yakalamışken, bunu çok güzel bir şekilde değerlendirmeliyiz. Bakın şuan kentimizin her yerinde Vanspor'un başarısı ve şampiyonluk konuşuluyor. Bu çok güzel bir duygudur. İnşallah bir olup, birlikte başarıp, bu hasretliğe birlikte son vereceğiz. Ama destek şarttır” şeklinde konuştu.

WanHaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER