Cep Telefonu Devleri Türkiye'de Üretime Başlayacak, Fiyatlar %30 Düşecek!

Oppo, Xiaomi, Samsung'un Ardından diğer cep telefonu üretici markaları da kervana katılacak, Türkiye adeta akıllı telefon üretiminde üs olacak.

Cep Telefonu Devleri Türkiye'de Üretime Başlayacak, Fiyatlar %30 Düşecek!

Oppo, Xiaomi, Samsung'un Ardından diğer cep telefonu üretici markaları da kervana katılacak, Türkiye adeta akıllı telefon üretiminde üs olacak.

Türkiye'ye, akıllı telefon öğretiminde üs haline gelecek. Cep telefonu markaları mayıs ayı içerisinde Türkiye'de üretime başlayacak. Diğer Çin'li markalar Huawei, tecno Mobile ile honor' da kervana katılmak amacıyla Hazırlık yapıyor. Bu markaların üretime katılması ile beraber Apple hariç, Türkiye'de faaliyette bulunan bütün markalar üretime Start verecek. Yerli üretim hamlesi ile beraber telefonu fiyatları %30 oranında ucuzlayacak.

Türkiye'de yerli cep telefonu hamlesi devam ediyor. Cep telefonu markaları üretim tesislerini açtı. Türkiye'de üretimi planlanan diğer bir grup ise Çilli teknoloji Devri tcl, ise mayıs ayı içerisinde cep telefonu üretimini başlayacak. Huawei firmasını da bu sene içerisinde Türkiye'de cep telefonu öğretmen planları öğrenmediği nokta diğer şimdi markalar vivo ile Tecno mobile firmaları da üretim açısından hamle yapmaya hazırlanıyor.

Huawei Firmasının Türkiye Planı Nedir?

Cep telefonu üretiminde yerli üretim hamlesinde bütün rakipleri planlarını açıklarken diğer Çinli dev firma Huawei ise uzun zamandır sessiz kalmıştı. Huawei firmasının üretim gerçekleştirmeyeceği dahi söylemişti fakat firma açısından öğrenilen bilgilere göre; Huawei firması da Türkiye'de üretim planı yapıyor. Türkiye'deki en eski ve köklü Çinli teknoloji firmalarından olan Huawei, 2002 senesinden itibaren Türkiye'de faaliyet göstermeye devam ediyor. Ilk ofisini Ankara'da açmıştı daha sonrasında ise İstanbul'da büyük bir Merkez kurdu ve markanın Türkiye'de büyük bir araştırma geliştirme merkezi de bulunuyor.

Üretim İle Beraber Cep Telefonu Fiyatlarında %30 Oranında İndirim Olacak!

Mayıs ayı içerisinde yukarıda isimleri zikredilen cep telefonu markalarının Türkiye'de üretime geçmesiyle beraber iç piyasa hacmi de meydana gelecek artış ile beraber satışa sunulacak cep telefonu markalarının fiyatlarında %30 oranında indirim yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER