Facebook 1.3 Milyar Kullanıcısının Hesabını Kapattı

Facebook tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre 1,3 milyar hesabın kapatıldı açıklandı.

Facebook 1.3 Milyar Kullanıcısının Hesabını Kapattı

Facebook tarafından yapılan son dakika açıklamalarına göre 1,3 milyar hesabın kapatıldı açıklandı. Facebook'tan yapılan son dakika açıklamalarına göre dünya genelinde Facebook kullanıcısı olarak sosyal medya ortamlarına erişim sağlayan yaklaşık 1,3 milyar hesabın kapatıldığı açıklandı. Sahte ya da yalan haberler yaydığı iddia edilen hesapları üzerine çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Facebook; yalan haberler yaymış olduğu kesinleşen 1,3 milyar sahte hesabın kapatıldığını ve covid-19 ile alakalı 12 milyon içeriğin yanlış olduğu nedeniyle engellendiği açıklandı.

Facebook'un Ekim ile Aralık 2020 tarihleri arasında bir milyar hesabını kapatıldığını açıklamasından kaynaklı olan yaba yalan haberlerle mücadele açısından 35 bin kişinin bu çalışma açısından istihdam edildiği de açıklandı. Diğer taraftan, dijital nefretle mücadele merkezinin hazırlamış olduğu raporda da görüşlerini dile getiren Facebook, o raporun eski olduğunu açıkladı. Bu kuruluşu yapmış olduğu rapora göre Facebook ile Facebook'a bağlı olarak faaliyet gösteren instagram'ın covid-19 salgını ile alakalı yalan yanlış Komplo teorilerinin Instagram kullanıcıları nasıl olduğunu açıklayan kuruluş, Bu işle işlem kaynakları Platformu suçlamıştı. Bu suçlanma ya ve beraberinde hazırlanmış olan raporla da cevap veren Facebook, raporal geçmişe dönük olduğunu açıklayarak yeni bir çalışma içerisine girdiklerini ve yalan haberlerle mücadele içinde olduklarını açıkladı.
 

Facebook, Klavye Kahramanları İle Mücadele Ediyor!

Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook uygulaması özellikle de dünyanın dört bir tarafında bu uygulamayı kullanan kişilerin, klavye başına oturduktan sonra sağa sola, herkese adeta meydan okuma, terör propagandası yapma, cinsel istismar gibi pek çok konuda etkileşim içinde olduklarını tespit ettikleri yaklaşık olarak 1,3 milyar hesabı kapattığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22