İphone cihazlarda gereksiz dosyalar nasıl silinir?

Bütün mobil cihazlarda olduğu gibi iphone cihazlarda da gereksiz olarak gider kaplayan dosyaların Kaplamış oldukları depolama alanlarından artış göstermesi cihazlarda bazı problemlere sebep oluyor.

İphone cihazlarda gereksiz dosyalar nasıl silinir?

Bütün mobil cihazlarda olduğu gibi iphone cihazlarda da gereksiz olarak gider kaplayan dosyaların Kaplamış oldukları depolama alanlarından artış göstermesi cihazlarda bazı problemlere sebep oluyor. Bu sebeple gereksiz dosyaları silmek oldukça yararlı bir işlemdir. Sizler açısından iOS işletim sistemine sahip olan iphone' cihazlarda bulunan gereksiz dosyalar nasıl silinir? Sorusunun cevabını bu makalede inceledik.

İPhone bilgisayarlara, Akıllı telefonlarda veya tablete yüklenen her türlü mobil uygulamanın ya da yazılımın kapladığı yer artış gösterirken zaman içerisinde cihazın artık sağlıklı bir şekilde çalışmaması problemi ortaya çıkar.

Peki iphone cihazlarda gereksiz dosyalar nasıl silinir? Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda hızlandırma, gereksiz dosyaları silme gibi pek çok işlem bazı araçlar kullanılarak yapılabilir. Fakat iOS işletim sistemine sahip olan iphone' cihazlarda böyle bir araç yoktur bu sebeple değişik yöntemler kullanılmalıdır.

İphone' lerde Gereksiz Dosyaların Silinmesi

  • Bir yöntemde genel itibari ile cihazı yeniden başlatarak gereksiz dosyalardan temizlenmesi mümkündür
  • Safari gereksiz dosyaları temizlenmesi uygulamasına başvurulabilir
  • Mobil uygulamalar tekrardan yüklenmesi aşaması vardır.
  • 3. taraf yazılımlar ile gereksiz dosyaları Böylelikle silinir.

Iphone' Cihazı Yeniden Başlatarak Gereksiz Dosyalar Silinebilir

  • Cihazın güç tuşuna basılı tutarak bir süre Böyle beklenir.
  • Kapat butonu kaydırarak cihaz kapatılır,
  • Birkaç dakika Böylece beklenir,
  • Cihaz neden açılır ve cihaz yeniden açıldığı zaman şifre ve sim kartı şifresi istenir hangi cihaza Hangi problem yaşanıyorsa uygulama işlemi gereken ilk ve en basit yöntem cihazı yeniden başlamaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22