LG Telefon Markası, Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor!

Güney Kore menşeli dünyaca ünlü teknoloji markası LG, akıllı telefon pazarında çekileceğini açıkladı. Cep telefonu ve akıllı telefon markası olan, elektronics kapatma kararı aldı.

LG Telefon Markası, Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor!

Güney Kore menşeli dünyaca ünlü teknoloji markası LG, akıllı telefon pazarında çekileceğini açıkladı. Cep telefonu ve akıllı telefon markası olan, elektronics kapatma kararı aldı. Geçen sene 23 milyon telefon satışı gerçekleştirdiğini dile getiren LG sözcüsü, Samsun ve Apple gibi telefon markalarının arkasından ABD'de orta kesimi hedefleyerek başarıya ulaşmış. Coronavirüs salgını ve akıllı telefon pazarındaki yoğun rekabet sebebiyle piyasadan çekilme kararı aldığını duyuran electronics, tamamen kapanan ilk akıllı telefon markası oldu.

Bilişim ve teknoloji tarihinde bir ilk yaşanıyor denilirse yanlış olmayacaktır. Güney Kore'nin ünlü markası LG cep telefonu ve ilk akıllı telefonu üreten alt markası LG electronics, resmen tarihe karışıyor.

Tamamen Kapanan İlk Akıllı Telefon Markası Olarak Tarihe Geçecek!

LG akıllı telefon üreticisi firma, coronavirus salgını ve akıllı telefon pazarındaki rekabet sebebiyle şirketi kapatma kararını aldı. Bir müddettir markayı satın alacak olan firma ve bireyler ile temasta bulunan LG, Kuzey Amerika'daki akıllı telefon pazarının %10'una sahipti. Samsung ve Apple firmalarının sonrasında ABD ortak kesimi hedefleyerek başarıya ulaşan böylelikle tamamen kapanan ilk akıllı telefon markası olarak tarihe geçecek.

LG Elektroliks Yetkilileri, Kullanıcılarına Bir Süre Daha Yazılım Desteği Sağlayacaklarını Duyurdu

LG yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 senesi içerisinde 23 milyon adet telefon satışı gerçekleştirdiklerini ve Samsung'un ise 256 milyon seviyelerine çıktığını duyurdu. LG akıllı telefon içerisindeki gelirin yaklaşık %7'sine denk geliyor. Bu durum aslında şirket içerisindeki en düşük seviye olarak açıklanıyor. LG firması yetkilileri yapmış oldukları açıklamalarda; yaşadıkları bölgeye bağlı olarak bir süre yazılım güncellemesi ve desteği sağlayacağız. "Duyurusunu yaptı.

LG Rekabete Dayanamadı

Bir zamanların en çok tercih edilen telefon markalarından biri olan LG, son bir kaç yıldır Apple ile Samsung firmalarının başını çektiği ve Daha sonrasında ise Huawei gibi ya da honor gibi, shomi gibi cep telefonu markalarının adeta piyasayı kasıp kavurduğu bir ortamda bu kızgın rekabete daha fazla dayanamayıp çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER