Nokia 10 Bin Çalışanı İşten Çıkaracak

Finlandiyalı Telekomünikasyon grubu Nokia, 5G uygulamasına daha fazla yatırım gerçekleştirmek maksadıyla Önümüzdeki birkaç sene içerisinde 11 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Bundan 10 ile 15 yıl öncesine kadar Nokia denildiğinde aslanda ne Samsung, ne iphone ne de Huawei gibi markalar akla geliyordu.

Nokia 10 Bin Çalışanı İşten Çıkaracak

Finlandiyalı Telekomünikasyon grubu Nokia, 5G uygulamasına daha fazla yatırım gerçekleştirmek maksadıyla Önümüzdeki birkaç sene içerisinde 11 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Bundan 10 ile 15 yıl öncesine kadar Nokia denildiğinde aslanda ne Samsung, ne iphone ne de Huawei gibi markalar akla geliyordu.

Çünkü gerçekten de Nokia öyle harika ürünler üretip piyasaya sürüyordu ki kullananlar gerçekten de memnun kalıyordu. Fakat gelişen teknoloji ile beraber bahsi geçen iphone, Samsung, Huawei başta olmak üzere diğer cep telefonu markaları seri üretime geçiş yapıp en son teknolojik ürünleri üretller ancak Nokia bu cihazların ya da Bu markaların gerisinde kaldığı için üretimi bir ara durdurmuştu.

Nokia'dan 5G Teknolojisi Yolda

Nokia tarafından bugün yapılan son açıklamaya göre; tekrardan yapılanmanın maliyeti tabanını 2023 sonuna kadar 600 milyon euro düşüreceği belirtildi.

Bu hamle ile beraber, 2021 senesi görünümünü ise etkilemeyeceği dile getirildi. İş gücünün yaklaşık olarak yüzde onluk bir kısmı ile Yolları ayırmaya hazırlanan firmanın açıklamış olduğu rapora göre senelik kar marjı oranında düşüş devam etmişti. Nokia, yeniden yapılanmanın maliyetinin ise gelecek 2 sene içerisinde 700 milyon euroyu bulacağını öngördüğü.. Nokia'nın Stockholm merkezliği Ericsson ile daha iyi bir rekabet etme ve rekabetçi pazardan daha da yüksek bir pay kapma stratejisinin bir parçası olarak tanımlanıyor. Nokia CEO'su Pekka, firmanın 4 iş kolunun Sürdürülebilir, Çarlı büyüme yolu belirlediklerini ve daha hızlı bir 5G yatırım açısından maliyetlerini en aza indirilmesi gerektiği ile ilgili karar aldıklarını duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER