PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Bilgisayar ortamında PS4 oyun keyfini çıkarmak isteyen oyun severler açısından yapılan güncellemeler ile doyumsuz bir oyunun kapısını aralamak mümkündür.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Rehberi

Bilgisayar ortamında PS4 oyun keyfini çıkarmak isteyen oyun severler açısından yapılan güncellemeler ile doyumsuz bir oyunun kapısını aralamak mümkündür.

Zamanın ve teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber Artık insanlar, gerek otobüste, gerek tramvayda, gerekse de parkta otururken ya da evde uzanırken mobil cihazlara kadar küçük aletler de dahi oyun oynamak keyfini doyasıya yaşayabilir.

Fakat PC de oyun oynamak keyfinin zevkini doruklarda yaşamak isteyen oyun severler Özellikle de PS4 oyunlarının Bilgisayar ortamında oynanması ile alakalı son zamanlarda çeşitli sorular sorduklarını biliyoruz.

PlayStation oyunlarının Bilgisayar ortamında oynanması bazı oyun severler açısından daha da keyifli olabilir. Bu oyunların oynanması amacıyla çeşitli adımların takip edilmesi gerekir. Böylelikle PS4 keyfi PC ortamında yaşanır.

PS4 oyunlarını PC de oynama rehberi ile bu gereksinim ve gereklilikler ile ilgili bütün bilgiler veriler aşağıda anlatılmıştır.

PS4 Oyunlarının Oynanabilecek Bilgisayarlar

Oynanacak oyunların yüksek işlevleri sebebiyle her çeşit bilgisayar bu oyunları çalıştırmayabilir. Bu nedenle bilgisayarların Windows 8.1 ya da Windows 10 işletim sistemi ile en az Intel i5 işlemci sistemine sahip olması gerekir. Ön bellek açısından ise 2 GB'tan az olmamalıdır. Bu özelliklere sahip bilgisayarı olan kullanıcılar internet bağlantılarına sahip ise eğer PS4 oyunlarını oynama imkanı tanıyabilir.

Bu özelliklere sahip ya da bu işlemciye sahip olan bilgisayarlar da PS4 oyunlarını oynama imkanı tanınabilir. Özellikle de oyuncuların daha kuvvetli parantez ağaç Hemen her şeyi ile harika bir bilgisayar) kullanarak mükemmel bir şekilde PS4 oyunlarını oynama zevkini doruklarda yaşamaları mümkündür.

PS4 Oyunlarını PC'de Oynama Ayarları

PS4 Remote play programı kurulumu gerçekleştirildikten sonra ayarlar kategorisinden hesap ayarları bölümü seçeneğine girilir. Birincil PS4 ayarlandıktan sonra Remote Play ayarlar ve uygulamasından aktif hale getirilebilir. Daha sonrasında ise uygulama açılarak dualshock 4 kolu takılarak playstation network hesabına erişim sağlanır. Artık bilgisayarda görülen PS4 menüsünden hesaba ve oyunlara ulaşmak mümkündür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner19

banner22