Toshiba Satılıyor Mu? 20 Milyar Dolar Teklif Geldi!

Japon teknoloji harikası Toshiba, özel sermaye firması capital partners'in 20 milyar doların üzerinde değerlenebilecek bir satınalma teklifi aldığını duyurdu. Toshiba, capital partners daha fazla ayrıntı isteyeceğini dile getirirken, teklifi dikkat ve değerlendireceğini açıkladı.

Toshiba Satılıyor Mu? 20 Milyar Dolar Teklif Geldi!

Japon teknoloji harikası Toshiba, özel sermaye firması capital partners'in 20 milyar doların üzerinde değerlenebilecek bir satınalma teklifi aldığını duyurdu. Toshiba, capital partners daha fazla ayrıntı isteyeceğini dile getirirken, teklifi dikkat ve değerlendireceğini açıkladı. Haberin duyulması ile beraber Toshiba hisseleri büyük rağbet görürken firma hisseleri ile alakalı çok sayıda arama emri olması sebebiyle Tokyo menkul kıymetler borsasında bu sabah işlem gelmedi.

Japon teknoloji devi Toshiba, özel sermaye şirketi CVC capital partners tamamlanması durumunda 20 milyar doları aşan Bir değere sahip olabilecek bir satın alma teklifi aldığını açıkladı.

Wall Street Journal'ín haberine göre Toshiba, CVC capital partners'den daha fazla ayrıntı isteyeceğini açıklarken teklifi de büyük bir titizlikle değerlendireceklerini kaydetti.
 

Toshiba'nın Piyasa Değeri 15,8 Milyar Dolar

Borsa verilerine göre salı günü kapanışı itibariyle toshiba'nın piyasa değerinin 1,7 trilyon yen yani 15,8 milyar ABD doları üzerinde seyrederken Japon Nikkei gazetesi ise CVC'nin %30 prim teklif ettiğini açıklayarak, teklifin toshiba'ya 20 milyar dolardan biraz daha fazla değer vereceğini öne sürdü.

Konuyla alakalı ulaşılan CVC capital partner yorum yapmaktan kaçınırken Tokyo menkul kıymetler borsasındaki Toshiba hisseleri ise günün işlem aralığının üst ucunda bile çok sayıda alım emri olması sebebiyle Çarşamba sabahı işlem görmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER