Windows 10 Parola Kaldırma  Ya Da Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Milyonlarca katılımcının bilgisayarlarında aktif bir şekilde kullanmış oldukları Windows 10, Güvenlik tedbirleri açısından her kullanıcıdan kurulum esnasında bir şifresi belirlemelerini talep ediyor.

Windows 10 Parola Kaldırma  Ya Da Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Milyonlarca katılımcının bilgisayarlarında aktif bir şekilde kullanmış oldukları Windows 10, Güvenlik tedbirleri açısından her kullanıcıdan kurulum esnasında bir şifresi belirlemelerini talep ediyor. Güvenlik açısından olsa da bazı kullanıcıların bu şifre ekranından rahatsız olması ile beraber Microsoft, şifrenin kaldırılmasını mümkün kılan bir ayarda ekledi.

Windows 10, teknoloji ile ilgilenen insanların işlerini kolaylaştırıyor fakat pin ya da şifre uygulamaları bazen kullanıcıları bıktırabiliyor.

Dünyada en çok kullanılan bilgisayar İşletim sistemi Windows 10, 2015 senesinden itibaren almış olduğu güncellemeler ile gerek eleştirildiği, gerekse de özgürdü. Güvenlik hususunda halen problemleri bulunsa da aslında Microsoft bu husustaki faaliyetlerini geliştirdiğini söylemek mümkündür.

Bahsi geçen Windows pin uygulaması, 4 rakamdan veya kullanıcıların isteklerine göre rakam ya da harf ve kombinasyonlarında meydana gelebilir.

Adım Adım Windows 10 Şifre Kaldırma İşlemi!

  • İlk olarak başlat menüsünün açılması gerekir,
  • Açılmış olan arama çubuğuna “Netplwiz” yazılır,
  • 3. aşamada ise kullanıcı hesapları penceresinde bulunan antik kaldırılır,
  • 4 etapta ise uygula butonuna bastıktan sonra açılacak ekrana kullanıcı adını ve şifresini yazılması gerekir,
  • Bütün adımlar tamamlandıktan sonra Bilgisayarım yeniden başlatılması gerekir.

İşte böylelikle birkaç basit metodun uygulanması neticesinde Windows 10 pin kaldırma ya da şifre kırma işlemleri çok rahat bir şekilde yerine getirilebilir.

Yukarıda maddeler halinde sıralanmış aşamalarının tamamlanmasından sonra kullanıcıların bilgisayarlarına kapatmaları, bir kez daha açmaları gerekir. Böyle yaptıklarında ise artık çok rahatsız oldukları Windows 10 şifresi olmayacaktır. Yine aynı şekilde kullanıcıların güvenlik gerekçesiyle bu şifre uygulamasını tekrar aktifleştirmeleri amacıyla kendilerine yine seçenekler sunulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER