Ay'da Yaşamanın Aylık Maliyeti Ne Kadar?

Bilim insanları, dünyada artık aşırı bir şekilde artış gösteren nüfusu ve uzay teknolojisinde meydana gelen ilerlemeler ile beraber dünyanın uydusunda hayatın sanılandan Aslında çok daha kısa bir süre açısından başlayacağını düşünüyor.

Ay'da Yaşamanın Aylık Maliyeti Ne Kadar?

Bilim insanları, dünyada artık aşırı bir şekilde artış gösteren nüfusu ve uzay teknolojisinde meydana gelen ilerlemeler ile beraber dünyanın uydusunda hayatın sanılandan Aslında çok daha kısa bir süre açısından başlayacağını düşünüyor. Ay'da istikrarlı bir şekilde yaşamı araştırmak amacıyla Artemis görevini 2024 tarihinde başlayacak.
 

Elon musk'un Sahibi olduğu spaceX - ve Blue orijinal gibi firmalar ise uzun yıllardır uzayın yerleştirilmesine ilişkin çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. İngiltere'de bir finans kuruluşu, Bu bağlamda ilk Ay gayrimenkul rehberini yayınladı. Kılavuz içerisinde ayda bir ev inşa etmenin maliyetinden kaç liraya satılabileceğine, 4 kişilik çekirdek bir ailenin Su, enerji, ve gıda ihtiyaçlarından Doğan aylık ve yıllık giderlerine, ayın en elverişli yerinden yaşanabilecek zorluklara kadar her türlü detay araştırıldı.

Ay'da Yaşamanın Aylık Gideri 2,4 Milyon Lira

İngiltere'de çalışmalarını devam ettiren money adındaki bir finans kuruluşu, Ay'da bir ev inşa etmenin maliyetini ve zorunlu giderlerine kadar tutacağını hesapladı. Uzmanlar, ay yüzeyinde yaşamanın Ayrılık 325 bin dolara Yani yaklaşık olarak 2,4 milyon Türk Lirası dolara mal olacağını ortaya koyan ilk ay gayrimenkulü kılavuzunu yayınladı. Ekibin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ayda bulunan bir evin maliyetini hesaplamak amacıyla çeşitli faktörler kullandı.
 

Ev inşa etmek amacıyla gereken hammaddeler başta olmak üzere ayın atmosferini hesap etmek amacıyla gereken özel malzemeler ile inşa etmek amacıyla seyahat etmek ve gereken Astronotlar ile malzemeleri buraya taşımanın ortalama maliyeti hesaplandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER