Restoran Ve Kafeler Kapanacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı.

Restoran Ve Kafeler Kapanacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı. Covid-19 virüsü üzerine çeşitli açıklamalarda bulunan Erdoğan, pek çok konu ile ilgili konuştu. 1 Mart tarihinden itibaren Türkiye genelinde koronavirüsü önlemleri bölgesel bazda gevşetildi ya da artırıldı. Her bölgeye göre özel kararlar alındı. Yurt genelinde koronavirüsü vaka artışını meydana gelmesi korku oluşturdu. Herkesin aklına ise kafe ve restoranlar kapatılacak mı? Sorusu geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamalar da; mutasyonun ilişki çıkış görüntüleri bizleri de karar almada zorluyor. Tüm şartları biraz daha zorlayarak, mümkün olduğunca Cafe, Restoran, Kuaför ile şartları Zorlayacak. Almış olduğumuz kararların arkasında durmayı zorlaya cağız. Netice almak da eğer ki zorlanıyorsak, yurttaşlarımızın sağlıklarını ön plana çıkararak süreci devam ettireceğiz. Kesme işareti şeklinde konuştu.

Aşı Tedariki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapmış olduğu açıklamaların da kuruna virüsü aşı tedavisi ile ilgili konuşmalarda bulunduğu. Erdoğan şöyle söyledi; Çin ile anlaşmamız mevcut, almamız gereken ya da alacağımız çeşidi aşırlar var. Almanya ile anlaşmamız halen devam ediyor. Rusya ile anlaşmamız var. Rusya ile olan anlaşma, bakanlıklarımız arasında devam ediyor. Şimdiden ikinci bir paketin gelmesi söz konusu olabilir. Eğer ki mutabık kalabileceksek 50 milyon doz daha aşıyı Çin’den alabiliriz. Şeklinde konuştu.

2 Mart tarihinden itibaren kontrollü bir şekilde kafe ve restoranların açılması ile beraber vaka sayılarında yeniden az da olsa artış meydana gelmesi bu işyerlerinin tekrar kapatılması durumunu gönderme getirdi nota

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER