SSK Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir işyerinde sigortalı olarak faaliyet göstermeye devam eden yurttaşlar, belli koşulları yerine getirdikleri takdirde emekli olma hakkına sahip olacaklardır.

SSK Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir işyerinde sigortalı olarak faaliyet göstermeye devam eden yurttaşlar, belli koşulları yerine getirdikleri takdirde emekli olma hakkına sahip olacaklardır. Uzun zaman bir iş yerinde çalışan yurttaşlar, emeklilik zamanlarını iple çekmek ile beraber internet uygulamaları üzerinden sıklıkla SSK emeklilik kaydı nedir, Nasıl yapılır? Şeklindeki soruları sormaya devam ediyorlar.

Bir işe bir ömür verdikten sonra emekli olmanın hayalini kuran vatandaşların özellikle de emeklilik ve zamanları geldiğinde nasıl bir yol yöntem izleyecekleri ile ilgili bazı şeyleri bilmediklerini görüyoruz. Bu makalede özellikle de emeklilik kaydı ile ilgili işlemlerin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili uzunca bilgiler verilmiştir. Hepinize keyifli okumalar dileriz.

SSK, 4A Emeklilik Kayıt İşlemleri E- Devlet Uygulamasında Nasıl Yapılır?

E-devlet uygulamasından 4A emeklilik kayıt işlemleri ve e-devlet emeklilik evrak takibi 4A işlemlerini yapabilmek amacıyla ilk hesapta e-devlet girişinin yapılması amacı ile şifre gerekecektir. Bu şifre ise herhangi bir PTT şubesinden alınabilir. E-devlet 4A emeklilik kaydı amacı ile e-devlet sistemi uygulaması üzerinden online bir şekilde yapabilmek amacıyla yapılması gereken işlemler sırasıyla aşağıda belirtilmiştir.

  • E-devlet uygulaması üzerinden 4A emeklilik kaydı yazılı olan internet adresine girilmesi gerekecektir.
  • Açılacak olan pencerede bulunan kimliğimi şimdi doğrula seçeneği ile ilerlemek gerekir
  • Kimlik doğrulama işlemi yapıldıktan sonra ise sahip olunan e-devlet uygulaması şifresinin girilmesi gerekir.
  • Girilmiş bilgilerin doğru olduğundan emin olunduktan sonra ise sisteme giriş yap butonu tıklanır ve e-devlet uygulamasına giriş yapılır.
  • Bütün bu işlemlerin sonrasında e-devlet sistemi üzerinden 4A emeklilik kaydı işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli sandığı BAĞ-KUR ve SSK emeklilerini bir araya getiren çok önemli bir birimdir. Şimdi emekli olacak her yurttaş açısından hizmetler sunan bu kurum, e-devlet uygulaması üzerinde bulunmakta ve her vatandaşın çok kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bütün işlemler e-devlet uygulaması üzerinden online olarak yapılabilir. E-devlet sistemini kullanarak emeklilik sorgulaması da çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. SSK emeklilik sorgulama ve kayıt sürecinin devamlılığı ile ilgili detayları öğrenebilmek amacıyla e-devlet uygulaması üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu bulunmaktadır. Emeklilik kayıt sorgulamasına bakmak amacı öncelikli olarak kimlik doğrulaması işlemleri yapılır.

Yukarıda maddeler halinde anlatılan ve vatandaşların SSK emeklilik kaydı ile ilgili koşulları yerine getirdikten sonra çok daha kısa süre içerisinde çok daha pratik bir şekilde emeklilik kayıtlarını yapmaları mümkün.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER